CENÍK kamenných a mramorových koberců

Kamenný koberec cena / porovnání s jinými prodejci

Doposud neexistuje žádná norma, která by určovala v jaké kvalitě se kamenné a mramorové koberce mají prodávat. Většina prodejců u nás za stejnou či dokonce vyšší cenu prodává nesušené oblázky s menší objemem pryskyřice na jednu sadu balení. Proto PIEDRA vytváří jako první na našem trhu standardy kvality.

Důležité faktory ceny jsou:

  • kvalita oblázků, které musí být oblé, prané, čisté, extra sušené. V případě, že nebudou oblázky v požadované kvalitě, vytvoří se fleky, které jsou způsobeny velkým obsahem prachu a vlhkosti v kamenivu. Dále se bude povrch drolit a nebude celkově pevný.
  • Kamenivo pro interiér je doporučené ve frakci (velikosti oblázků) 1-4, 2-4, 2-5. Větší frakce kameniva např. 4-7 mm již není pro interiér vhodná.
  • Kamenivo pro exteriér je doporučené ve frakci 1-4 mm, 2-4 mm, 2-5 mm, 2-8 mm, 3-6 mm, 4-8 mm, 8-12 mm. Rozmezí velikostí značí vždy nejmenší a největší rozměr normovaného jednoho zrna oblázků.
  • kvalita pojiva, které musí být speciálně modifikované na povrch mramorový nebo kamenný koberec. V případě, že by se použilo nevhodné či špatné pojivo, nastává hned několik problémů. Například vlivem UV reakce může docházet k rychlému žloutnutí či rychlé degradaci povrchu. Dále může nastat uvolňování oblázků, tedy narušení celkové pevnosti povrchu.
  • poměr dodávané pryskyřice a kameniva na 1 m2. Mnoho prodejců uvádí cenu pouze za 1 m2, ale již nelze zjistit jaká je cena balení za 25 kg oblázků a 1.36 kg pojiva.

Běžně naše konkurence prodává pouze 1,15 kg nebo 1,25 kg epoxidové pryskyřice místo 1,36 kg na 25 kg oblázků. Menší objem pojiva není dostatečný k protečení pojiva do podkladu, tedy k dobrému přilnutí a pevnosti povrchu. Epoxidové pojivo má penetrační účinnost pokud je v objemu 1,36 kg pojiva na 25 kg oblázků. Penetrovat doporučujeme pokud je jen 1,25 kg (či méně) pojiva na 25 kg oblázků nebo když podklad je například starší drolící se porézní beton a je nutné ho zpevnit. Ovšem u těchto starších drolících se betonů je třeba pečlivě zvážit zda není s ohledem na stav špatného betonu lepší udělat nový cementový potěr. Případně beton sanovat jinou technologií, například na bázi polyuretanových hydroizolací (obvykle u teras).

Nelze tedy porovnávat pouze cenu za m2, ale při porovnávání konkureční ceny vždy požadujte informaci, kolik stojí celá sada balení, např. u exteriéru na 25 kg oblázků a k tomu 1,36 kg pojiva.

Povrchy PIEDRA se vyznačují tím, že mají jen 0,3% drobných reklamací a 0,0% závažných reklamací!


Ceny montáže:

V případě, že si sami netroufnete nebo nechcete provádět pokládku povrchu PIEDRA sami například z důvodu záruky či časové zaneprázněnosti, nabízíme kompletní dodání včetně montáže povrchu PIEDRA.

Cena práce za pokládku kamenného koberce PIEDRA je od 330 Kč/m2/vč. DPH. U vnitřních aplikací nad 50 m2 je možné žádat slevu. Sleva je následně nabídnuta individuálně dle náročnosti pokládky. V ceně práce není uvedena doprava a další vícepráce, např. šalování schodů apod.

Vyžádejte si přesnou cenovou nabídku na nabidky@piedra.cz kam nám můžete zaslat popis či fotky prostor pro nacenění nebo zavolejte na tel: 732 600 600, obratem vypočteme předpokládanou cenu pro pokládku přímo u Vás.


Možná hledáte ...

Klikněte pro další výběr:

Odeslání zprávy. Všechna pole označená * jsou povinná.

Sociální a jiné sítě

Autorská práva

Copyright © 2015 PIEDRA UNO a.s. Všechna práva vyhrazena

logo final new