ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dlažba travertin PIEDRA

Veškerý sortiment přírodní dlažby z travertinu můžete přes náš e-shop ihned objednat je zde: Vzorník / e-shop 

Protože se jedná o přírodní materiál (BIO), má perfektní tepelné a izolační vlastnosti. Díky povrchovým úpravám a impregnacím je travertin vhodný pro využití v interiéru i exteriéru, je mrazuvzdoný, otěru odolný, pevný i pro pojezdové plochy automobilů nebo pro uložení do štěrkového lóže. 

Dlažba z travertinu pro venkovní použití je nejčastěji používá v povrchové úpravě matná, kartáčovaná nebo bubnovaná, proto má povrch výborné protiskluzové vlastnosti, například když je použitý kolem bazénu nebo na příjezdové cesty pro automobily nebo pochozí plochy. Naopak pokud je travertinová dlažba použitá v interiéru, lze kromě kartáčované a broušené povrchové úpravy zvolit i lesklý povrch. 

Travertin v interiéru:

 • obklady a podlahy: předsíně, haly, chodby, obývací pokoje, ložnice, pracovny, stěny, kanceláře, bazény.
 • schody
 • parapety
 • a mnoho dalšího

Využití travertinu exteriérech:

 • obklady a dlažby, fasády, terasy, bazény, stěny, chodníky
 • parapety
 • schody
 • a mnoho dalšíh

Travertin je chemická usazená hornina vznikající na pevnině. Je tvořen malými zrnky čistého uhličitanu vápenatého vázaných na místa výskytu horkých pramenů, která poutají dohromady ostatní částečky, z nichž je travertin tvořen. Může obsahovat také jíl a klasický křemen.

V travertinu je možné objevit fosilní zbytky.

Travertin je velmi světlou horninou, která se může pohybovat od bělavě žluté až nažloutlé, někdy je zbarven do červena v závislosti na příměsích. Jeho uloženiny jsou často zaoblené, hroznovité a mají často dobře viditelnou páskovanou strukturu. Hustota travertinu se pohybuje od 2,6 do 2,8 g/cm3.

Vyskytuje se v krasových oblastech tvořených vápencem, případně dolomitem.

 Foto:

Kamenný obklad

Přírodní kamenný obklad

Vše pouze skutečný přírodní kámen, žádná imitace!

Vhodné pro obklady, stěny, fasády, sokly.

Veškerý sortiment obkladů, kde si kamenný obklad můžete přes náš e-shop ihned objednat je zde: Vzorník / e-shop

Též provádíme stavební práce v rozsahu kompletního díla na klíč v rámci našeho zaměření.

Neváhejte nás kontaktovat pro nezávaznou cenovou nabídku zdarma buď mailem na nabidky@piedra.cz nebo tel.: 732 600 600, nebo využijte kontaktní formulář vlevo "nezávazná poptávka"

Fotografie některých druhů kamenných obkladů z naší nabídky:

Kamenná dlažba

Přírodní kamenná dlažba

Kamenné dlažby mají mnoho možných variant barev, tvarů, tlouštěk a velikostí. V naší nabídce máme veškerý sortiment kamenné dlažby, což jsou nejčastěji kamenné dlažby z křemene, ruly, porfyru, břidlice, kvarcitu, pískovce, žuly, travertinu či mramoru. Všechny tyto dlažby jsou vhodné pro interiér i exteriér a jsou mrazuvzdorné. 

Kamennou dlažbu je možné použít na jakoukoliv plochu, tedy jak pochozí, tak pojezdovou. Kladení dlažby je v závislosti na tloušťce buď přímo do betonu nebo na již hotový beton (přilepením) nebo bez lepení do štěrkového lóže.

Venkovní kamenná dlažba je vhodná například pro vytvoření cest, chodníků, na terasu, kolem bazénu apod. Kamenná dlažba se taktéž používá v interiéru domů a budov.  

Kompletní vzorník námi nabízené nepravidelné kamenné dlažby a šlapáku naleznete v e-shopu zde: Vzorník kamenné dlažby

Kompletní vzorník námi nabízené travertinové kamenné dlažby naleznete v e-shopu zde: Vzorník travertinová dlažba 

Kompletní vzorník námi nabízených dlažebních kostek naleznete v e-shopu zde: Vzorník dlažební kostky 

Kompletní vzorník námi nabízené žulové dlažby naleznete v e-shopu zde: Vzorník žulová dlažba 

Kompletní vzorník námi nabízené mramorové dlažby naleznete v e-shopu zde: Vzorník mramorová dlažba 

Foto:

Kamenný koberec kvalita / záruka

Záruka 5 let! Pouze PIEDRA originál, lídr na trhu.

Na naše originální kamenné koberce PIEDRA poskytujeme 5 let záruku. Stojíme si za kvalitou našich kamenných koberců PIEDRA. Pro naše kamenné koberce používáme pouze nejkvalitnější pojiva dostupná na světovém trhu, které stále zlepšujeme. Navštivte naší vzorkovnu v Praze a přesvědčte se sami, máme zde umístěné kamenné koberce na venkovní ploše, které byly instalované v roce 2014 a do dnes tvoří pevný nedrolící se povrch, který vypadá stále skvěle. V naší nabídce máme jak kvalitní epoxidové pojiva, které jsou vysoce UV stabilizované, tak i prémiové pojivo typu PIEDRA Polyaspartik, které je 100% UV odolné, nikdy nezmění barvu a není třeba do budoucna provádět regenerační nátěr! Naše povrchy jsou umístěny na více jak milionu m2 venkovní plochy a jsou plně funkční.

Podmínky záruky:
- platné od 01.08.2019
- pouze na instalace, které jsou provedeny naší firmou, nebo naším certifikovaným partnerem
- vztahuje se pouze na drolení povrchu, nikoliv na mechanické poškození.
- v exteriéru na pojiva typu PIEDRA Polyaspartik 100% UV
- v interiéru na všechny typy pojiv PIEDRA
- musí být řádně podepsaný předávací protokol o převzetí díla
- dílo musí být plně uhrazeno

Kamenný koberec kvalita / porovnání s jinými prodejci

Doposud neexistuje žádná norma, která by určovala v jaké kvalitě se kamenné a mramorové koberce mají prodávat. Většina prodejců u nás za stejnou či dokonce vyšší cenu prodává nesušené oblázky s menší objemem pryskyřice na jednu sadu balení. Proto PIEDRA vytváří jako první na našem trhu standardy kvality.

Důležité faktory ceny jsou:

• kvalita oblázků, které musí být oblé, prané, čisté, extra sušené. V případě, že nebudou oblázky v požadované kvalitě, vytvoří se fleky, které jsou způsobeny velkým obsahem prachu a vlhkosti v kamenivu. Dále se bude povrch drolit, nebude celkově pevný a nebude mít požadovanou dlouhou životnost.

- Kamenivo pro interiér je doporučené ve frakci (velikosti oblázků) 1-3, 2-4, 2-5. Větší frakce kameniva např. 4-7 mm již není pro interiér vhodná.
- Kamenivo pro exteriér je doporučené ve frakci 1-3 mm, 2-4 mm, 2-5 mm, 2-8 mm, 3-6 mm, 4-7 mm, 4-8 mm, 8-12 mm. Rozmezí velikostí (frakce) značí vždy nejmenší a největší rozměr normovaného oka síta, přes který propadávají zrna oblázků.

• kvalita pojiva, které musí být speciálně modifikované na povrch mramorový nebo kamenný koberec. V případě, že by se použilo nevhodné či špatné pojivo, nastává hned několik problémů. Například vlivem UV reakce může docházet k rychlému žloutnutí či rychlé degradaci povrchu. Dále může nastat uvolňování oblázků (drolit se), tedy narušení celkové pevnosti povrchu.

• poměr dodávané pryskyřice a kameniva na 1 m2.  Mnoho prodejců uvádí cenu pouze za 1 m2, ale již nelze zjistit jaká je cena balení za 25 kg oblázků a 1.43 kg pojiva. Řada prodejců v těchto cenách z m2 kalkuluje s minimální tloušťkou povrchu, reálně je pak ale spotřeba a tedy i cena více jak dvojnásobná.

Nelze tedy porovnávat pouze cenu za m2, ale při porovnávání konkureční ceny vždy požadujte informaci, kolik stojí celá sada balení, např. 25 kg extra sušených oblázků a k tomu 1,43 kg pojiva.

Povrchy PIEDRA se vyznačují tím, že mají jen 0,3% drobných reklamací a 0,0% závažných reklamací!

Foto kamenný koberec PIEDRA, realizace 04.2014, foceno 07.2021 - vzorkovna PIEDRA Praha. Po sedmi letech je stále plně funkční jak po stránce estetiky, tak i po stránce pevnosti:

 
 
 
 

Designová litá stěrka PIEDRA

Dekorativní litá stěrka PIEDRA, je finální povrchová úprava podlah v interiéru, vhodná do všech obytných a komerčních prostor.

Designem připomíná granit, který je možné volit ve více jak 20 barevných variantách. Povrch se vyznačuje moderním vzhledem, kvalitou, pevností, chemickou odolností a zdravotní nezávadností. Stěrka je otěru odolná a pevnější jak beton. Litá stěrka PIEDRA je bezespará a zcela hladká.

Litá stěrka PIEDRA tvoří tzv. „BIO-EPOXID“, tj. epoxidová pryskyřice vyrobená na bázi druhotných přírodních zdrojů, které nahrazují ropné produkty. Vstupní surovinou pro výrobu bio-epoxidů je glycerín, který je vedlejším produktem při zpracování olejů, např. do bio-nafty. Glycerín zcela nahrazuje propylen, což je výrobek z ropy. Tento způsob výroby zároveň zcela eliminuje některé vysoce toxické typy odpadů a je vyrobeno v ČR.

Výhody lité stěrky PIEDRA:

 • bezespárý hladký povrch
 • snadná údržba
 • vysoká UV stabilita
 • výběr z mnoha barev
 • volba lesku nebo matu
 • nízká tloušťka povrchu (1-3mm)
 • výborná chemická a mechanická odolnost
 • pocitově teplá
 • možno použít i na staré podlahy
 • rychlá realizace

Foto:

Další články...

Vaše osobní údaje zadáné do formuláře budou použity za účelem zpracování a odeslání odpovědi.
Odeslání zprávy. Všechna pole označená (*) jsou povinná.

Facebook / YOUtube

Autorská práva

Copyright © 2022 PIEDRA Všechna práva vyhrazena

logo final new

Přihlášení / registrace