ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Venkovní dlažby, interiérová dlažba a obklady travertin

Máme největší výběr přírodní venkovní dlažby, interiérové dlažby a obkladů z travertinu v ČR. Vše můžete vidět a zakoupit přímo na našich prodejnách nebo objednat přes náš e-shop zde: Vzorník / e-shop 

Jsme přímý dovozci a zpracovatele travertinu za velmi příznivé ceny. Právě díky tomu naše ceny venkovní dlažby, interiérové dlažby a obkladů z travertinu máme porovnatelné a občas dokonce nižší, než mají klasické keramické / betonové dlažby.

Protože se jedná o přírodní materiál (BIO), má perfektní tepelné a izolační vlastnosti. 
Díky povrchovým úpravám a impregnacím je travertin vhodný pro využití v interiéru i exteriéru, je mrazuvzdoný, otěru odolný, pevný i pro pojezdové plochy automobilů nebo pro uložení do štěrkového lóže. 

Venkovní dlažba z travertinu je nejčastěji používá v povrchové úpravě matná, kartáčovaná nebo bubnovaná, proto má povrch výborné protiskluzové a trvanlivé vlastnosti. Například když použita jako dlažba u bazénu nebo jako dlažba na terasu či dlažba do zahrady a též dlažba na chodník a příjezdové cesty pro automobily, není potřeba mít obavu z životnosti, kluzání nebo údržby.

Dlažba do interiéru z přírodního travertinu se použitá nejčastěji v matné broušené povrchové úpravě s vyplněními póry, ale lze použít i kartáčovanou povrchovou úpravu či lesklý povrch, tak aby přesně zapadala do designu konkrétních prostor. Podle výběru povrchové úpravy travertin lze umístit do mnoha stylu interiérů, tedy jak rustikálních, tak moderních interiérů.  

Travertin v interiéru:

 • obklady a dlažby: do koupelny, do předsíně,  do haly, do chodby, do obývací pokoje, do ložnice, do pracovny, na stěny, do kanceláře, k bazénu.
 • schody
 • parapety
 • a mnoho dalšího

Využití travertinu exteriérech:

 • obklady a dlažby, na fasády, na terasu, okolo bazény, na stěny, na chodníky
 • parapety
 • schody
 • a mnoho dalšíh

Travertin je chemická usazená hornina vznikající na pevnině. Je tvořen malými zrnky čistého uhličitanu vápenatého vázaných na místa výskytu horkých pramenů, která poutají dohromady ostatní částečky, z nichž je travertin tvořen. Může obsahovat také jíl a klasický křemen.

V travertinu je možné objevit fosilní zbytky.

Travertin je velmi světlou horninou, která se může pohybovat od bělavě žluté až nažloutlé, někdy je zbarven do červena v závislosti na příměsích. Jeho uloženiny jsou často zaoblené, hroznovité a mají často dobře viditelnou páskovanou strukturu. Hustota travertinu se pohybuje od 2,6 do 2,8 g/cm3.

Vyskytuje se v krasových oblastech tvořených vápencem, případně dolomitem.

 Příkladné foto využití travertinu:

Přírodní kamenný obklad

Vše pouze skutečný přírodní kámen, žádná imitace!

Jsme přímý dovozci a zpracovatele kamenných obkladů za velmi příznivé ceny. Právě díky tomu ceny obkladů z přírodního kamene jsou v dnešní době již prakticky porovnatelné a občas dokonce nižší s ohledem na vysoké ceny energií při výrobě imitací či klasických keramických a betonových obkladů.

Kamenné obklady jsou vhodné pro interiér i exteriér, především pro obklady stěn, na fasády, na sokly apod.

Veškerý sortiment kamenných obkladů můžete zakoupit na našich prodejnách nebo si kamenný obklad můžete ihned objednat přes náš e-shop zde: Vzorník / e-shop

Též provádíme stavební práce v rozsahu kompletního díla na klíč v rámci našeho zaměření.

Neváhejte nás kontaktovat pro nezávaznou cenovou nabídku zdarma buď mailem na nabidky@piedra.cz nebo tel.: 732 600 600, nebo využijte kontaktní formulář vlevo "nezávazná poptávka"

Fotografie některých druhů kamenných obkladů z naší nabídky:

Kamenná dlažba

Přírodní kamenná dlažba

Kamenné dlažby mají mnoho možných variant barev, tvarů, tlouštěk a velikostí. V naší nabídce máme veškerý sortiment kamenné dlažby, což jsou nejčastěji kamenné dlažby z křemene, ruly, porfyru, břidlice, kvarcitu, pískovce, žuly, travertinu či mramoru. Všechny tyto dlažby jsou vhodné pro interiér i exteriér a jsou mrazuvzdorné. 

Kamennou dlažbu je možné použít na jakoukoliv plochu, tedy jak pochozí, tak pojezdovou. Kladení dlažby je v závislosti na tloušťce buď přímo do betonu nebo na již hotový beton (přilepením) nebo bez lepení do štěrkového lóže.

Venkovní kamenná dlažba je vhodná například pro vytvoření cest, chodníků, na terasu, kolem bazénu apod. Kamenná dlažba se taktéž používá v interiéru domů a budov.  

Kompletní vzorník námi nabízené nepravidelné kamenné dlažby a šlapáku naleznete v e-shopu zde: Vzorník kamenné dlažby

Kompletní vzorník námi nabízené travertinové kamenné dlažby naleznete v e-shopu zde: Vzorník travertinová dlažba 

Kompletní vzorník námi nabízených dlažebních kostek naleznete v e-shopu zde: Vzorník dlažební kostky 

Kompletní vzorník námi nabízené žulové dlažby naleznete v e-shopu zde: Vzorník žulová dlažba 

Kompletní vzorník námi nabízené mramorové dlažby naleznete v e-shopu zde: Vzorník mramorová dlažba 

Foto:

Kamenný koberec kvalita / záruka

! První na trh jsme před několika lety uvedli 100% UV odolné pojivo PIEDRA (Polyaspartik), které nikdy nezmění barvu, povrch se nezačne drolit a není třeba povrch po čase přetírat, tak jak to můžete znát z konkurenčních méně kvalitních produktů. Díky dlouholetým a bohatým zkušenostem zaručujeme nejvyšší kvalitu kamenných koberců na našem trhu a jako jediná firma poskytujeme záruku 5 let!

Podmínky záruky:
- platné od 01.08.2019
- pouze na instalace, které jsou provedeny naší firmou, nebo naším certifikovaným partnerem
- vztahuje se pouze na drolení povrchu, nikoliv na mechanické poškození.
- v exteriéru na pojiva typu PIEDRA Polyaspartik 100% UV
- v interiéru na všechny typy pojiv PIEDRA
- musí být řádně podepsaný předávací protokol o převzetí díla
- dílo musí být plně uhrazeno

Kamenný koberec kvalita / porovnání s jinými prodejci

Doposud neexistuje žádná norma, která by určovala v jaké kvalitě se kamenné a mramorové koberce mají prodávat. Většina prodejců u nás za stejnou či dokonce vyšší cenu prodává nesušené oblázky s menší objemem pryskyřice na jednu sadu balení. Proto PIEDRA vytváří jako první na našem trhu standardy kvality.

Důležité faktory ceny jsou:

• kvalita oblázků, které musí být oblé, prané, čisté, extra sušené. V případě, že nebudou oblázky v požadované kvalitě, vytvoří se fleky, které jsou způsobeny velkým obsahem prachu a vlhkosti v kamenivu. Dále se bude povrch drolit, nebude celkově pevný a nebude mít požadovanou dlouhou životnost.

- Kamenivo pro interiér je doporučené ve frakci (velikosti oblázků) 1-3, 2-4, 2-5. Větší frakce kameniva např. 4-7 mm již není pro interiér vhodná.
- Kamenivo pro exteriér je doporučené ve frakci 1-3 mm, 2-4 mm, 2-5 mm, 2-8 mm, 3-6 mm, 4-7 mm, 4-8 mm, 8-12 mm. Rozmezí velikostí (frakce) značí vždy nejmenší a největší rozměr normovaného oka síta, přes který propadávají zrna oblázků.

kvalita pojiva, které musí být speciálně modifikované na povrch mramorový nebo kamenný koberec. V případě, že by se použilo nevhodné či špatné pojivo, nastává hned několik problémů. Například vlivem UV reakce může docházet k rychlému žloutnutí či rychlé degradaci povrchu. Dále může nastat uvolňování oblázků (drolit se), tedy narušení celkové pevnosti povrchu.

• poměr dodávané pryskyřice a kameniva na 1 m2.  Mnoho prodejců uvádí cenu pouze za 1 m2, ale již nelze zjistit jaká je cena balení za 25 kg oblázků a pojiva. Řada prodejců v těchto cenách z m2 kalkuluje s minimální tloušťkou povrchu, reálně je pak ale spotřeba a tedy i cena více jak dvojnásobná.

Nelze tedy porovnávat pouze cenu za m2 a též si myslet, že všechny pojiva pro kamenné koberce jsou ve stejné kvalitě! Mnohaletá zkušenost je taková, že konkurenční produkty nedosahuji ani zdaleka požadované kvality na trvanlivost a proto je třeba rozlišovat mezi jednotlivými výrobci a prodejci, nikoliv si myslet, že pokud se někomu kamenný koberec začal drolit, že je to vlastnost samotného kamenného koberce. 

Povrchy PIEDRA se vyznačují tím, že mají jen 0,3% drobných reklamací a 0,0% závažných reklamací!

Foto kamenný koberec PIEDRA, realizace 04.2014, foceno 07.2021 - vzorkovna PIEDRA Praha. I po mnoha letech je stále plně funkční jak po stránce estetiky, tak i po stránce pevnosti:

 
 
 
 

Designová litá stěrka PIEDRA

Dekorativní litá stěrka PIEDRA, je finální povrchová úprava podlah v interiéru, vhodná do všech obytných a komerčních prostor.

Designem připomíná granit, který je možné volit ve více jak 20 barevných variantách. Povrch se vyznačuje moderním vzhledem, kvalitou, pevností, chemickou odolností a zdravotní nezávadností. Stěrka je otěru odolná a pevnější jak beton. Litá stěrka PIEDRA je bezespará a zcela hladká.

Litá stěrka PIEDRA tvoří tzv. „BIO-EPOXID“, tj. epoxidová pryskyřice vyrobená na bázi druhotných přírodních zdrojů, které nahrazují ropné produkty. Vstupní surovinou pro výrobu bio-epoxidů je glycerín, který je vedlejším produktem při zpracování olejů, např. do bio-nafty. Glycerín zcela nahrazuje propylen, což je výrobek z ropy. Tento způsob výroby zároveň zcela eliminuje některé vysoce toxické typy odpadů a je vyrobeno v ČR.

Výhody lité stěrky PIEDRA:

 • bezespárý hladký povrch
 • snadná údržba
 • vysoká UV stabilita
 • výběr z mnoha barev
 • volba lesku nebo matu
 • nízká tloušťka povrchu (1-3mm)
 • výborná chemická a mechanická odolnost
 • pocitově teplá
 • možno použít i na staré podlahy
 • rychlá realizace

Foto:

Další články …

Kamenný koberec

Interiéry z přírodního kamene

Exteriéry z přírodního kamene

Vaše osobní údaje zadáné do formuláře budou použity za účelem zpracování a odeslání odpovědi.
Odeslání zprávy. Všechna pole označená (*) jsou povinná.

Facebook / YOUtube

Autorská práva

Copyright © 2023 PIEDRA Všechna práva vyhrazena

logo final new

Přihlášení / registrace