Kuchyňské desky

Často kladené otázky (FAQ)

Kuchyňské desky a obklady do kuchyně z přírodního kamene. Kuchyňské pracovní desky jsou stále oblíbenější pro své specifické vlastnosti, vysokou estetickou hodnotu a téměř neomezenou životnost. Poskytují komfort provozu kuchyně s minimální údržbou. Na rozdíl od umělých kamenů (Technistone, Silestone, Corian, apod...), lamino či dřevěných desek, které odolají maximální 1200 celsia, přírodní kámen jako jediný snáší teploty nad 10000 celsia bez jakéhokoliv poškození!

Všechny námi dodávané pracovní desky jsou opatřeny trvalou ochranou impregnací, která kámen chrání a za běžných domácích podmínek lze bez obav pracovat jak s oleji tak kyselinami. Oblíbené povrchové úpravy jsou vysoký lesk, patina nebo kartáčované, ovšem vyrobit umíme i matné nebo opalované.

Například kartáčovaný mramor je obzvlášť oblíbenou volbou jak po stránce praktické, tak po stránce estetické.

Víte, že v západní Evropě a USA se přírodní kámen používá na 47% kuchyňských desek?

Kamenné kuchyňské desky

Všechny typy přírodních kamenů vhodné pro kuchyňské pracovní desky (mramor nebo žula) jsou k vidění v naší vzorkové prodejně, kde máme okolo 70 vzorků nejrůznějších barev a odstínů. Většinu kamene pro kuchyňské desky máme SKLADEM, díky tomu poskytujeme rychlé termíny dodání.

Výrobu a namontování kamenné desky provádíme z pravidla do 14 dnů. V našem kamenickém skladu lze také po předešlé domluvě prohlédnout skladovou nabídku poptávaného materiálu. Zejména je možné přímo vybrat konkrétní kamennou desku. Nabídka přírodního kamene viz E-SHOP / Katalog

Cena kuchyňské desky je závislá na ceně materiálu, z kterého se vyrábí a na náročnosti opracování. Ve většině případů je výroba a montáž kamenné kuchyňské desky podílem 2/3 ceny samotného materiálu.

Pro výpočet ceny kuchyňské desky a obkladu pište na info@piedra.cz , dle možností a náročnosti je výpočet proveden obvykle do 24 hodin.

K výpočtu kuchyňské desky potřebujeme vědět tyto údaje:

  1. typ materiálu dle našeho vzorníku, včetně povrchové úpravy kuchyňské desky (lesk, antik, atd.)
  2. tloušťka pracovní kuchyňské desky (doporučeno 3 cm u kuchyňské pracovní desky a 2 cm u obkladu)
  3. rozměry a tvar kuchyňské desky či obkladu (nejlépe nákres)
  4. typ pohledových hran kuchyňské desky (rovné, půlkulaté, kulaté, jiné)
  5. jaký je typ dřezu (spodní nebo horní uchycení)
  6. typ varné desky (klasická / se zapuštěním)
  7. další specifikace kuchyňské desky a obkladu (atypické výřezy, zapuštění skla, frézování drážek pro LED diody, leštění spodních přesahů, atd... )
  8. montáž ano / ne (město, patro)

Každá kuchyňská deska je individuální, a proto je i každá cena jedinečná. Jsme schopni vyrobit kuchyňskou desku z kamene již od 9900 Kč ale naopak komplikované a velké kuchyňské desky mohou dosahovat ceny nad 100.000 Kč. Pro kalkulaci Vaší kuchyňské desky nás kontaktujte na info@piedra.cz či osobně na naší vzorkové prodejně.


Kamenné kuchyňské desky, realizace

Výběr z několika námi vyrobených a dodaných kamenných desek ze žuly a mramoru.

Více fotografií


Možná hledáte ...

Odeslání zprávy. Všechna pole označená * jsou povinná.

Sociální a jiné sítě

Autorská práva

Copyright © 2015 PIEDRA UNO a.s. Všechna práva vyhrazena

logo final new