Montáž kamenného koberce PIEDRA bez problému zvládne i zručný laik či školený řemeslník. V případě, že si sami netroufnete nebo nechcete provádět pokládku povrchu PIEDRA sami například z důvodu záruky či časové zaneprázněnosti, nabízíme kompletní dodání díla, tj. včetně dopravy a montáže povrchu PIEDRA.

Všechny materiály nabízíme v kompletní sadě, tj. kamenivo + speciální pryskyřice + podrobný návod na postup montáže.

Potřebné nářadí pro pokládku kamenného koberce svépomocí je krom zakoupené sady kamenného koberce (pytel oblázků 25 kg + pryskyřice složka A+B) ještě třeba zednickou lžíci,hladítko, ředidlo, hadr, dva kbelíky a ruční míchačku s regulací otáček.

V naší nabídce naleznete i montážní set pro instalaci kamenného koberce PIEDRA. Cena tohoto setu je 499 Kč vč. DPH.

Návody a dokumentace

 

Upozornění při aplikaci 1K systému PIEDRA pojivo 100% UV odolné:

  • oblázky musí být skladované na suchém místě, s maximální vzdušnou vlhkostí do 60%, nesmí na ně působit déšť. Například skladování pod zastřešenou pergolou není vhodné, jelikož při dešti se vlivem vlhkosti zvýší vzdušná vlhkost a u oblázku může dojít taktéž ke zvýšení vlhkosti nad 1%, což je zcela nežádoucí a může to ovlivnit pevnost povrchu.
  • při každé aplikaci, tj. míchání pojiva s oblázky zkontrolujte, že pojivo je čiré, nesmí být mléčné nebo zakalené! Pojivo skladuje na tmavém a chladném místě. Pojivo by se mělo spotřebovat do měsíce od zakoupení.
  • míchání musí být vždy za pomalých otáček max. 300 ot./min.
  • doporučená aplikační tloušťka 1-1,4 cm.

CENÍK kamenných a mramorových koberců

Záruka 5 let! Pouze PIEDRA originál, lídr na trhu.

Kamenný koberec cena / porovnání s jinými prodejci

Doposud neexistuje žádná norma, která by určovala v jaké kvalitě se kamenné a mramorové koberce mají prodávat. Většina prodejců u nás za stejnou či dokonce vyšší cenu prodává nesušené oblázky s menší objemem pryskyřice na jednu sadu balení. Proto PIEDRA vytváří jako první na našem trhu standardy kvality.

Důležité faktory ceny jsou:

  • kvalita oblázků, které musí být oblé, prané, čisté, extra sušené. V případě, že nebudou oblázky v požadované kvalitě, vytvoří se fleky, které jsou způsobeny velkým obsahem prachu a vlhkosti v kamenivu. Dále se bude povrch drolit, nebude celkově pevný a nebude mít požadovanou dlouhou životnost.
  • Kamenivo pro interiér je doporučené ve frakci (velikosti oblázků) 1-4, 2-4, 2-5. Větší frakce kameniva např. 4-7 mm již není pro interiér vhodná.
  • Kamenivo pro exteriér je doporučené ve frakci 1-4 mm, 2-4 mm, 2-5 mm, 2-8 mm, 3-6 mm, 4-7 mm, 4-8 mm, 8-12 mm. Rozmezí velikostí (frakce) značí vždy nejmenší a největší rozměr normovaného oka síta, přes který propadávají zrna oblázků.
  • kvalita pojiva, které musí být speciálně modifikované na povrch mramorový nebo kamenný koberec. V případě, že by se použilo nevhodné či špatné pojivo, nastává hned několik problémů. Například vlivem UV reakce může docházet k rychlému žloutnutí či rychlé degradaci povrchu. Dále může nastat uvolňování oblázků, tedy narušení celkové pevnosti povrchu.
  • poměr dodávané pryskyřice a kameniva na 1 m2. Mnoho prodejců uvádí cenu pouze za 1 m2, ale již nelze zjistit jaká je cena balení za 25 kg oblázků a 1.43 kg pojiva.

Nelze tedy porovnávat pouze cenu za m2, ale při porovnávání konkureční ceny vždy požadujte informaci, kolik stojí celá sada balení, např. u exteriéru 25 kg extra sušených oblázků a k tomu min. 1,43 kg pojiva.

Povrchy PIEDRA se vyznačují tím, že mají jen 0,3% drobných reklamací a 0,0% závažných reklamací!


Ceny montáže:

V případě, že si sami netroufnete nebo nechcete provádět pokládku povrchu PIEDRA sami například z důvodu záruky či časové zaneprázněnosti, nabízíme kompletní dodání včetně montáže povrchu PIEDRA.

Cena práce za pokládku kamenného koberce PIEDRA je závislá na náročnosti aplikace, typu podkladu apod., obecně ceny začínají od 380 Kč/m2/vč. DPH. V ceně práce není uvedena doprava a další vícepráce, např. šalování schodů apod.

Vyžádejte si přesnou cenovou nabídku na nabidky@piedra.cz kam nám můžete zaslat popis či fotky prostor pro nacenění nebo zavolejte na tel: 732 500 600, obratem vypočteme předpokládanou cenu pro pokládku přímo u Vás.


Možná hledáte ...

Klikněte pro další výběr:

! První na trhu je v naší produkci 100% UV odolné pojivo PIEDRA (Polyaspartik), které nikdy nezmění barvu, povrch se nezačne drolit a není třeba povrch po čase přetírat, tak jak to znáte z konkurenčních nekvalitních produktů. PIEDRA originál zaručuje nejvyšší kvalitu na trhu!

Záruka 5 let! Pouze PIEDRA originál, lídr na trhu.

V případě, že si sami netroufnete nebo nechcete provádět pokládku povrchu PIEDRA sami například z důvodu záruky či časové zaneprázněnosti, nabízíme kompletní dodání včetně montáže povrchu PIEDRA.

Ceny práce jsou zcela individuální a vždy přizpůsobeny konkrétní ploše pokládky a rozsahu prováděné práce, tak aby bylo dosaženo co nejoptimálnější ceny pro klienta. Vyžádejte si přesnou cenovou nabídku na piedra@piedra.cz kam nám můžete zaslat popis či fotky prostor pro nacenění nebo zavolejte na tel: 731 465 401, obratem vypočteme předpokládanou cenu pro pokládku přímo u Vás.

Video kamenný koberec PIEDRA a ukázka realizací: VIDEO

Příklady foto realizací kamenných koberců PIEDRA


Kamenný koberec - příklady venkovních aplikací


Kamenné koberce - příklady vnitřních aplikací

Kamenný koberec PIEDRA

Kamenné koberce, mramorový koberec, kamínkový koberec, oblázková dlažba nebo též kamínky s pryskyřicí či litá dlažba to jsou nejčastěji užívané lidové názvy našeho povrchu.

! První na trhu je v naší produkci 100% UV odolné pojivo PIEDRA, které nikdy nezmění barvu, povrch se nezačne drolit a není třeba povrch po čase přetírat, tak jak to znáte z konkurenčních nekvalitních produktů. PIEDRA originál zaručuje nejvyšší kvalitu na trhu!

Záruka 5 let! Pouze PIEDRA originál, lídr na trhu.

Kamenný koberec exteriér povrchu PIEDRA je nenahraditelný při renovaci starých ploch, jako jsou staré betony, dlažby, asfalty, zámkové dlažby apod. Na druhou stranu lze z povrchu PIEDRA udělat nádherné nové plochy, jaké jsou okolo bazénu, chodníky, terasy, dvory, cesty apod...

Mramorový koberec interiér povrchu PIEDRA vytvoří nádhernou podlahu na chodbách, v kuchyních, zimních zahradách, wellness, garážích a nebo také ve všech komerčních prostorách jako jsou prodejny, vzorkovny, kanceláře, haly, restaurace, autosalony apod.

Kamenný koberec PIEDRA je praktická litá podlaha (dlažba) ze směsi jemných přírodních oblázků a pojiva. Jedná se o univerzální finální povrch, který se aplikuje na nejrůznější typy venkovních a vnitřní ploch a podlah. Směs povrchu PIEDRA je originálním certifikovaným zdravotně nezávadným produktem. Mramorový a kamenný koberec PIEDRA zaručuje vysokou pevnost, odolnost a trvanlivost. Výhodou je, že speciální pojivo, která je dodávaná v kamenném koberci PIEDRA, je několika násobně pevnější než beton a proto je povrch PIEDRA velice pevný a odolný extrémnímu zatížení i při nižší tloušťce povrchu. Další nespornou výhodou je, že povrch je bezespárový a je jednoduše vytvarován na rozměr konkrétní plochy. Nevzniká ani tzv. prořez, který se musí připočítat k ceně pořízení u běžných povrchů. Zároveň se nemusí provádět vyrovnání podkladu při realizaci. Kamenný koberec PIEDRA nabízíme ve více jak stovkách barevných variant a velikostech oblázků. Na trhu není žádný jiný takto univerzální finální povrch, který lze tak snadno aplikovat jak pro venkovní tak vnitřní použití.

Mramorový a kamenný koberec PIEDRA je dlouho trvanlivý. První typy těchto povrchů aplikovali v USA, kde bez problému slouží více jak 30 let. V Německu mají s těmito podobnými povrchy zkušenost více jak 20 let a nadále je trend kamenných koberců na vzestupu. Pojivo pro povrch PIEDRA je vyvíjeno více jak 20 let, je na epoxidové či polyuretanové bázi pryskyřic. Zároveň je speciálně modifikované, zdravotně nezávadné a vysoce UV stabilní (nejvyšší UV stabilizace na trhu). proto kamenný koberec PIEDRA nabízí v současné době to nejlepší, co lze na celosvětovém trhu v tomto oboru nabídnout. Zatím neumíme odpovědět na otázku, jakou mají povrchy PIEDRA maximální životnost. Víme ale, že ta minimální životnost je 30 let a je jisté, že povrchy PIEDRA vydrží mnohem déle. Povrchy PIEDRA se vyznačují tím, že mají jen 0,3% drobných reklamací a 0,0% závažných reklamací!

Mramorový a kamenný koberec PIEDRA můžete také znát z pořadu TV NOVA, TV PRIMA a ČT, odkaz na reportáže zde: video


Kamenný koberec PIEDRA, realizace

Více fotografií


Možná hledáte ...

Klikněte na odkaz pro další výběr, zda máte zájem o interiér či exteriér nebo jen cenu případně foto pro inspiraci.

 
 

Mramorový koberec do interiéru

! První na trhu je v naší produkci 100% UV odolné pojivo PIEDRA (Polyaspartik), které nikdy nezmění barvu, povrch se nezačne drolit a není třeba povrch po čase přetírat, tak jak to znáte z konkurenčních nekvalitních produktů. PIEDRA originál zaručuje nejvyšší kvalitu na trhu!

Záruka 5 let! Pouze PIEDRA originál, lídr na trhu.

Mramorový koberec do interiéru je univerzální finální povrch z přírodních mramorových oblázků, které se aplikují na podlahy.

V interiéru kamenný mramorový koberec PIEDRA vytvoří luxusní nádherný povrch na chodbách, v kuchyních, zimních zahradách, wellness, garážích a také ve všech komerčních prostorách jako jsou prodejny, vzorkovny, kanceláře, haly, restaurace, autosalony apod...

Mramorový koberec PIEDRA je například často voleným povrchem designerů v pořadu TV Prima, Jak se staví sen v roce 2015, 2016 i 2017. PIEDRA je dodavatelem mramorového koberce do pořadu Jak se staví sen. Tato důvěra je pro povrch PIEDRA velmi hodnotná, jelikož vždy je povrch PIEDRA hodnocen velmi kladně jak po stránce vzhledu tak i praktičnosti.

Kamenný mramorový koberec PIEDRA do interiéru je směsí přírodních mramorových oblázků a speciálního pojiva. Jsou možné dvě varianty finálního vzhledu: 1) vnitřní varianta mramorového koberce PIEDRA v kombinaci s plničem pórů PIEDRA A300, který zajistí strukturovaně hladký povrch, 2) v případě požadavku na přírodní vzhled (jako u exteriéru) se použije minimálně dvojnásobný objem pojiva, tj. více jak 10% podílu váhy pojiva vůči mramorovým oblázkům.

Údržba kamenného mramorového koberce v interiéru se dle znečištění provádí buď vysáváním či vytíráním. Není tedy třeba žádného speciálního příslušenství a údržba není o nic náročnější, než u běžné dlažby.

Výhody jsou:
• aplikace pro podlahové vytápění
pochozí po čtyřech hodinách (varianta s rychle tuhnoucím pojivem PIEDRA UV)
• volba několika typů povrchů (polootevřený, hladký, polohladký)
vodě nepropustná (interiérová varianta je vodě nepropustná a nehrozí protečení tekutiny do podloží podlahy)
• neklouže, má výborné protiskluzové vlastnosti, či lze ještě dodatečně aplikovat extra protiskluzný nátěr
• je nenáročný na údržbu
variabilita tloušťky kamenného koberce, min. vrstva je od 0,6 až po max. 3 centimetrů.
bezespárový povrch, který se jednoduše vytvaruje na tvar a rozměr konkrétní plochy, nevzniká tedy ani tzv. prořez, který musíte připočítat k ceně pořízení u běžných povrchů. 

Dle prostředí a požadavku na vzhled nabízíme několik možností povrchu:
• krom klasické nepropustné vrstvy lze dále dodatečně na povrch aplikovat plnící tmel (plnič póru), který mezery mezi oblázky zcela vyplní. Další variantou je zcela hladký povrch.
lesk - tento povrch je vždy při aplikaci kamenného koberec PIEDRA. Vzhledem k tomu, že se jedná o plastický povrch, je lesk velice přirozený a neodráží světlo, zároveň na něm nejsou vidět běžná zašpinění a je dobrý na údržbu.
matný - tento povrch je možné dodatečně aplikovat nátěrem.
protiskluzný - tento povrch se aplikuje také dodatečně. Protiskluzný nátěr splňuje ty nejpřísnější podmínky protismykového povrchu.

Mramorový koberec je zajímavý nejenom z estetického pohledu a jeho perfektních vlastností, ale zároveň je zajímavý i z pohledu ceny, jelikož vychází často i levněji než klasické doposud běžné používané hezké interiérové dlažby.

Montáž většinou bez problému zvládne zručný laik. V případě, že si sami netroufnete nebo nechcete provádět pokládku povrchu PIEDRA sami například z důvodu záruky či časové zaneprázdněnosti, doporučujeme kompletní dodání díla našimi řemeslníky či našimi certifikovanými partnery.


Mramorový koberec PIEDRA, interiér

Více fotografií


Možná hledáte ...

Další články...

Vaše osobní údaje zadáné do formuláře budou použity za účelem zpracování a odeslání odpovědi.
Odeslání zprávy. Všechna pole označená * jsou povinná.

Facebook / YOUtube

Autorská práva

Copyright © 2015 PIEDRA UNO a.s. Všechna práva vyhrazena

logo final new

Přihlášení / registrace